הכן גינתך לקיץ

נכתב ע"י אלומיניו

בשנים האחרונות מטבחי חוץ תופסים מקום מכובד בגינה או במרפסת. יותר ויותר אנשים מבינים שכדי לארח בנוחות יש צורך בשדרוג המנגל הסטנדרטי ושולחן הפלסטיק הצמוד אליו. מטבח החוץ מאפשר לבשל, לאפות, למנגל, לנקות ולארח בו זמנית  – הכל בגינה ומבלי ל”טייל” אל המטבח הפנימי בבית.

אם אתם בשלב בניית הבית, או החלטתם שאתם רוצים לשדרג את רמת האירוח שלכם ואת הגינה, כתבנו כאן כמה טיפים על ההכנות הנדרשות :

מיקום, מיקום, מיקום – מכיוון שמטבח החוץ אינו נייד, המיקום שתבחרו לו הוא מאוד חשוב. כדאי ומומלץ למקם את המטבח במקום בו עדיין תוכלו לדבר עם האורחים והמשפחה ובכל זאת לא תהיו קרובים מדי עם עשן המנגל והלהבות החמות. המטבח לא יכול לעמוד על אדמה גננית ולכן מראש צריך לבחור מקום מרוצף ומיושר. ניתן לבנות מטבח חוץ בצורת “ח” הפונה אל עבר מרפסת האירוח או הגינה כשמסביבו שיש או חיפוי כלשהו היוצר הפרדה בין המכשירים שיש במטבח לבין האורחים. באופן הזה כשתעמדו ליד המנגל או הטאבון לא תפנו את גבכם לאורחים.

מטבח החוץ מאפשר לבשל, לאפות, למנגל, לנקות הכל בגינה ולארח בו זמנית והכל מבלי ל”טייל” אל המטבח הפנימי בבית.

תקציב גם למוצרים משלימים– מטבחי החוץ הם מודולריים וניתן לשלב בהם כל מוצר שאתם רוצים- כיור, תנור, מנגל, כיריים, מעשנת, הכנה לבר, מקרר, טאבון וכל מה שתחשבו עליו. לפני שאתם רוכשים מטבח קבלו החלטה מה נחוץ לכם, איזה מארחים אתם? בשלנים? אוהבי אפיה? מחפשים ריגושים חדשים בתחום הקולינריה? תכתבו לכם רשימה מסודרת ובה תציינו מהם המכשירים והמוצרים החשובים לכם ומה התקציב שיש לכם. קל יותר לתכנן את המטבח כשאתם יודעים מראש מה הצרכים שלכם.

הכנה מראש– בחרתם את המיקום והמוצרים תדאגו להכנות המתאימות: חיבור למים, ניקוז, נקודות חשמל וחיבור לגז. ללא הכנת המקום המטבח שלכם לא יכול להיות פעיל ואפקטיבי. אם אתם נמצאים בשלב התכנוני של הבית כדאי שתייחסו למיקום ולהכנות חשיבות רבה. עדיף להכין אותם כבר בשלב התכנוני למרות שסביר להניח שלא ישאר לכם תקציב למטבח חוץ בשלב הבניה הראשוני.

עיצוב- קחו בחשבון גם את העיצוב של הבית שלכם: כפרי, מודרני, אקלקטי או הייטקי. התייחסו לצבעוניות ולצבע הטיח החיצוני. מטבחי החוץ של היום ניתנים לעיצוב ולשילוב עם חומרים שונים ובגוונים שונים-דקטון, שיש, בטון ואלומיניום, הכל הולך.

חומר הגלם –מטבח החוץ שלכם צריך להיות עמיד בפני רטיבות, לחות, גשמים, חום, מזיקים ותנאי מזג אויר קיצוניים. אלומיניום הוא אחד מחומרי הגלם העמידים ביותר שיש היום בטבע – הוא עמיד לחלוטין בפני מים ומזיקים ואינו מתרחב או מצטמצם.  לכן כשאתם רוכשים מטבח חוץ חשוב לבדוק את החומרים שמרכיבים את גוף וחזית המטבח ומומלץ לשלב אלומיניום.