לבשל, לעצב, להרשים: כך תבחרו משטח עבודה נכון למטבח שלכם

נכתב ע"י אלומיניו

המקום שבו אתם מניחים כלים, חותכים, קוצצים, מערבבים וטועמים הוא מקום של הרבה כבוד. לחומר הגלם שממנו עשוי משטח העבודה שלכם במטבח יש המון חשיבות עבור הבשלנים שביניכם אך גם לכל מי שמעוניין במראה מיוחד שישתלב עם עיצוב הבית ובעיקר למי שמחפש זוגיות ארוכה וטובה עם משטח עמיד, חזק ונוח לשימוש.

אם אתם עומדים בפני רכישה קרובה של משטח עבודה למטבח שלכם – חשבו מה הצורך שלכם בו? האם אתם מבלים בו שעות ארוכות ומגישים לבני הבית תבשילים מורכבים? האם המטבח נועד להיות יותר פרקטי לארוחות קלילות ברוב הזמן? וכמובן מהו התקציב העומד לרשותכם?

עושים קצת סדר בבלאגן.

נהוג לחלק את משטחי המטבח לשני סוגים: טבעיים וסינטטיים. במשפחת ה”טבעיים” תמצאו את אבני השיש, הגרניט, האוניקס והעץ – משטחי עבודה שעם יופיים לא ניתן להתווכח, הם מגיעים במבחר דוגמאות ויכולים ליצור את האווירה המתבקשת עבור חלל המטבח כולו. חסרונם הגדול הוא נזקי טמפרטורות, סדקים וחריצים. על כן מומלץ לבצע שימוש בתכשירי איטום ומיגון מתאימים. הגרניט נחשב לחזק והעמיד מבין הארבעה שלא ייפגם ותוכלו להניח עליו בחופשיות את הסיר שהרגע הורדתם מהגז. יחד עם זאת כדאי להימנע מניקוי הגרניט עם חומרים חזקים מידי שעלולים ליצור כתמים על המשטח ולהמיות מודעים לעלותו הגבוהה.

נהוג לחלק את משטחי המטבח לשני סוגים: טבעיים וסינטטיים. במשפחת ה”טבעיים” תמצאו את אבני השיש, הגרניט, האוניקס והעץ

משטחי המטבח הסינתטיים הם אלו המורכבים משילוב בין מספר חומרים שנועדו למנוע את הנזקים המופיעים באלו הטבעיים. שיש אבן קיסר למשל, נחשבת לנפוצה בעולם המטבחים ומציעה את טווח המחירים הרחב ביותר, מלאי הדגמים הגדול ביותר ורמת עמידות גבוהה, אך לא מומלץ לבצע עבודות במגע ישיר עם המשטח ללא הפרדה מתאימה. אופציה נוספת היא הקוריאן, שניתן לעצב בעזרתו התאמה מושלמת לחללים מורכבים ושום סדק או שריטה לא ייווצרו בו. עם זאת מחירו יקר והמראה הפלסטי שלו לא אהוב על כולם. משטח אפשרי נוסף הוא דקטון, יקיר האדריכלים בשל תשלובת הזכוכית, הפורצלן והקוורץ שבו ועמידותו בפני נזקים פוטנציאליים רבים כמו כתמים, שחיקה, דהייה, סדקים, חום ואפילו אש חלילה. אך אם אתם מחפשים אחר המשטח האידיאלי והמחיר לא ירתיע אתכם – הנירוסטה היא בול בשבילכם: משטח מבריק, מודרני ומלוטש שמתכתב עם נישת העיצוב התעשייתי שכבר הספיק לכבוש את העולם. זהו המשטח העמיד, הקל ביותר לניקוי והסטרילי מבין שלל משטחי המטבח המוצעים כיום בשוק העולמי.